Samozatrudnienie możliwe jest w każdej dziedzinie, np. w branży edukacyjnej

Podwyższanie kwalifikacji zawodowych pracowników leży w interesie każdego pracodawcy. Atrakcyjne szkolenia zainteresują wszystkich, którym zależy na doskonaleniu się i rozwijaniu w danej dziedzinie. Świat idzie do przodu, konkurencja się zaostrza, dlatego nowe umiejętności są wskazane, żeby utrzymać się na rynku pracy.

Nawet osoby decydujące się na samozatrudnienie muszą regularnie podnosić kwalifikacje, poszerzać wiedzę, ponieważ tylko to gwarantuje nowe zlecenia, kontrakty. Na samozatrudnionych spoczywa jeszcze większa odpowiedzialność, ponieważ nikt za nich nie wykonana zadania, nich za nich nie zdobędzie zlecenia, odpowiedzialność koncentruje się na jednej osobie.

Ma to swoje plusy i minusy, ponieważ z jednej strony cały zysk idzie do kieszeni właściciela jednoosobowej firmy, ale z drugiej strony osoba taka nie ma szeregu przywilejów przysługujących zatrudnionym na etacie. Swoboda za cenę niepewności, elastyczności, braku wytchnienia.

Sposobem na zarabianie mogą być też prace magisterskie. Osoby, które lubią operować słowem, są kreatywne i lubią szukać, drążyć, odnajdą się w tej branży. Zapotrzebowanie na prace magisterskie jest duże.

Poza samym pisaniem może też pomagać w zbieraniu materiałów albo udzielać wskazówek dotyczących obrony pracy magisterskiej. Wiedza kosztuje, jest dobrem, towarem, na którym można zarobić, ale trzeba się na tym znać.